Які нутрієнти потрібно вживати додатково?

Лікувальні амінокислотні суміші зазвичай забезпечують достатню кількість тирозину (доза повинна складати не менше 6 г на добу). При підготовці і під час вагітності проводиться оцінка споживання арахідонової кислоти (Омега-6) та інших Омега-3 жирних кислот.

Аналізи на основні нутрієнти повинні бути проведені в період до вагітності і на початку вагітності: фолієва кислота, вітамін В12, феритин, повний аналіз (біохімія) крові, повний амінокислотний спектр. Додатково можна провести обстеження протягом 2 і 3 триместру, якщо дотримання дієти порушується або передбачається дефіцит нутрієнтів.

У дієті вагітних з ФКУ дуже важливу роль відіграє додатковий прийом поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). Причина нестачі поліненасичених жирних кислот (Омега-3) в дієті ФКУ – виключення натуральних джерел (молоко, м’ясо, печінка, риба, яйця).

Спеціалісти рекомендують приймати 400 мкг фолієвої кислоти при плануванні зачаття та протягом перших 12 тижнів вагітності для запобігання внутрішньоутробних вад розвитку. Також необхідно 200 мг/день DHA (препарати Омега-3 поліненасичених жирних кислот з риб’ячого жиру) до і під час вагітності.