З якими проблемами стикаються жінки з ФКУ?

Багато вже було написано про синдром материнської ФКУ і результати вагітності жінок з ФКУ, але дуже мало написано про досвід самих жінок.

300 жінок у віці старше 18 років, які мають ФКУ і живуть у Великобританії, завершили онлайн-опитування NSPKU у період з початку листопада 2017 року і до кінця січня 2018 року. Відповіді аналізувалися з використанням індуктивних тематичних питань – ці відповіді були результатом особистої ініціативи жінок і, таким чином, досить об’єктивними.

Висновки фахівців стосувалися думки і досвіду жінок про репродукцію, їх фактичного досвіду у періоді перед зачаттям і під час вагітності, а також про досвід постнатального метаболічного контролю у поєднанні з обов’язками по догляду за дітьми.

Увагу було зосереджено на 9-му місяці вагітності (і в ідеалі перед зачаттям). Результати обстеження вказують на те, що цей період часу є складним для жінки.

Результати опитування також свідчать про те, що існуючий принципи підготовки пацієнток до репродуктивного життя і психологічна підтримка не відповідають реальним потребам жінок. У постнатальному періоді:

  • 41% респонденток страждали від депресії
  • 33% зазначили, що вони не могли справлятися зі своєю дієтою, коли доглядали за дитиною
  • 19% страждали від почуття гніву
  • 4% боялися завдати шкоди дитині
  • відзначали низький рівень підтримки від фахівців – відчували себе ізольованими
  • не мали іншого вибору, як припинити дотримуватися дієти з-за неможливості впоратися з нею
  • боролися за грудне вигодовування, але не могли отримати достатньо калорій на ФКУ дієті для підтримки лактації.

Висновок – необхідно відверте і щире обговорення проблем сексуального життя з пацієнтками, збільшення ресурсів на підтримку жінок у післяпологовому періоді, увага сімейних лікарів та бажано доступ до ВН-4 терапії задля зниження рівнів ФА.