Чому потрібно тримати ФА в нормі?

Нещодавно проведені дослідження показали витончення сірої речовини мозку, в основному зміни стосуються відділів, які відповідають за пам’ять і увагу.

Вчені Університету міста Гронінген (Нідерланди) вирішили з’ясувати, як впливає добре контрольована дієта на пізнавальні функції та поведінку дорослих пацієнтів із ФКУ. Вони провели дослідження по системі COBESO:

  • COgnition – пізнання
  • BEhavior – поведінка
  • SOcial – соціалізація

Основна увага приділялася збереженню когнітивних функцій високого рівня – Executive Functions (EF) – стратегічне мислення, планування, організація.

Для досліджень було відібрано 67 підлітків з ФКУ старше 10 років та 57 дорослих з ФКУ та 57 здорових дорослих. Дослідження показали, що дорослі з ФКУ виконували завдання повільніше контрольної групи і це залежало від рівня ФА в крові.

У дорослих пацієнтів із ФКУ зафіксовано зниження вищих виконавчих функцій – стратегічного мислення, планування та організації.

Були виявлені й інші проблеми дорослих з ФКУ:

  • пацієнти уникають персональної відповідальності – часто живуть з батьками
  • страждають зниженням настрою і депресією.

Чим вище рівень ФА (понад 360 мкмоль/дл), тим більше виражені ці проблеми.

Дотримання дієти у дорослому віці з рівнями ФА до 360 мкмоль/дл (до 6 мг%) так само важливо і необхідно для збереження всіх когнітивних і ментальних функцій, включаючи пам’ять, увагу, стратегічне мислення та планування.