Чому потрібно вживати лікувальну суміш?

Вживання амінокислотних сумішей поряд з продуктами з низьким вмістом фенілаланіну (ФА) – основа харчування та підтримання низького рівня ФА в крові протягом усього життя. Не можна просто обмежити природній білок, не заповнюючи його нестачу за допомогою лікувальних сумішей. Це може привести до втрати ваги, розвитку різних захворювань, зниження працездатності.

Якщо організм відчуває нестачу в «будівельних» амінокислотах, то страждає не тільки загальний фізичний стан, але й мозок.

Без тирозину, який не утворюється в організмі людини з ФКУ, неможливо будівництво важливих гормонів: допаміну, адреналіну, норадреналіну, серотоніну.

Брак допаміну викликає порушення пізнавальних і виконавчих функцій (концентрація уваги, здатність планувати, пам’ять, здатність вирішувати проблеми), емоційні порушення (неадекватна поведінка), порушення соціальної поведінки.

Нестача серотоніну викликає депресію, порушення сну, безсоння, агресію, надмірне збудження. Збільшення рівня фенілаланіну, і в той же час зниження допаміну та серотоніну призводить до зниження синтезу мієліну. Мієлін – речовина, що утворює мієлінову оболонку нейронів. Брак мієліну призводить до погіршення передачі нервових імпульсів.

Ми знаємо, що високі концентрації ФА в плазмі крові впливають на гемоенцефалічний бар’єр і порушують транспорт інших великих нейтральних амінокислот (ВНАК) у мозок. Висока концентрація ФА в плазмі збільшує потрапляння в мозок фенілаланіну і знижує кількість інших ВНАК.

Довідка: Великі нейтральні амінокислоти, крім фенілаланіну: тирозин, триптофан, валін, ізолейцин, лейцин, метіонін і гістидин. Людям з фенілкетонурією іноді призначають добавки з ВНАК (LNAA).

Надлишковий фенілаланін взаємодіє з ферментною системою мозку (cerebral enzyme system), в результаті чого утворюються амілоїдні фібрили, що викликають дегенерацію нейронів та призводить до розвитку недоумства (як при захворюванні Альцгеймера).

Крім виключення токсичної дії фенілаланіну на мозок, важливим фактором для збереження нормальних когнітивних функцій є надходження інших  амінокислот, джерелом яких є лікувальні суміші.