Як зробити овочеве пюре?

Якщо у вас є якесь упередження перед дитячою промисловою продукцією, ви можете самі готувати малюкові овочеве пюре – з заморожених або свіжих овочів. Це залежить від пори року: якщо на дворі осінь, сезон овочів, то ви, безумовно, будете готувати пюре з свіжих ринкових овочів, якщо овочів у продажу немає, то купуйте заморожені овочі в пакетах і готуйте пюре з них.

Якщо у вас є блендер – взагалі чудово! Готуєте цвітну капусту, кабачки – цукіні, гарбуз або ріпу, як зазвичай готуєте для себе (з тією лише різницею, що для себе ви додаєте сіль і спеції, а для малюка ви варите овочі просто на воді). Потім даєте овочам трішки охолонути та подрібнюєте блендером. Єдиний виняток становить картопля, її не рекомендується подрібнювати в блендері, тому що наявний в ньому крохмаль перетворить пюре в липкий клейстер, мало схожий на ніжне картопляне пюре.

Коли ви вже введете моно-пюре з свіжих або заморожених овочів, далі можна робити різні варіації пюре з різних овочів. Робіть пюре на смак малюка і ваш розсуд: варіть моркву, картоплю, цвітну капусту. Варіть разом перець, томат, картоплю і т. д. Варіантів – безліч!

Зі зростом малюка можна не подрібнювати овочеве пюре у блендері,  достатньо буде просто пом’яти м’які відварені овочі виделкою (малюк буде привчатися їсти шматочками, тому що овочі зазвичай м’які і дитині буде легше звикнути їсти шматочки).

Коли ви почнете самостійно готувати овочеві пюре, можете пропонувати малюкові і овочеві супи. Овочеві супи дуже смачні та корисні, тільки не треба робити їх на м’ясному бульйоні. Навіть здоровим дітям не радять їсти супи на м’ясному бульйоні до 3-х років, а по можливості і довше.

Супи готувати дуже просто. Все те ж саме, що потрібно для пюре, тільки води трохи більше. Потім самі визначитеся з густотою і консистенцією. Варіантів овочевих супів дуже багато. У супи можна додавати низькобілкові вермішель-павутинку або рис, крупку, саго, тощо. І що для наших дітей важливо, в супи додається рослинна олія.

Якщо ви бачите, що початок прикорму почнеться взимку, то ніщо не заважає вам заготовити та заморозити в морозилці потрібні овочі заздалегідь і тоді вам варто тільки простягнути руку – овочі завжди будуть поруч з вами у потрібний момент.