Чому важливо слідкувати за калорійністю раціону?

З огляду на обмежений характер дієти з низьким вмістом фенілаланіну, дітям з ФКУ складно задовольняти потреби в енергії, особливо якщо вживання спеціалізованих продуктів з низьким вмістом білку обмежено або заборонено. Дуже важливо, щоб амінокислотна суміш забезпечувала надходження небілкової енергії на додаток до білку. Джерелом небілковой енергії в енергетичних лікувальних сумішах є жири та вуглеводи в кількості, що відповідає віковим потребам.

Діти, що переходять на концентровані суміші, часто не отримують достатньо енергії. Їх раціон це не такий різноманітний, а концентрована суміш не забезпечує організм дитини усім необхідним. Тому фахівці радять паралельно із концентрованою сумішшю продовжувати давати суміш для немовлят, або переходити на наступну сходинку. Співвідношення концентрованої та енергетичної суміші залежить від особливостей дитини та індивідуальних потреб.

Діти старше року, окрім лікувальної енергетичної суміші, повинні отримувати енергію та частину нутрієнтів з дозволених продуктів (овочі, фрукти, масла і т.д.) і спеціальних продуктів з низьким вмістом білку.

Нормальна калорійність раціону збільшує толерантність (переносимість) фенілаланіну, а також допомагає вирівнювати рівні ФА протягом хвороби.