Які продукти може вживати дитина старше 1 року?

У цьому віці вже необхідно привчати дитину до свіжих овочів. Запропонуйте в обід салат з помідорів і огірків, салат зі свіжої пекінської капусти з огірочком або ж свіжу моркву з ложечкою сметани. І ви побачите, що незабаром ці страви стануть у вашої дитини улюбленими.

А фруктові або фруктово-овочеві муси, смузі або фреші додатково забезпечать організм дитини вітамінами, але це будуть вітаміни природні, а не синтетичного походження, що набагато корисніше для організму дитини.

В раціоні малюка варто збільшити обсяг овочевих страв, якщо переносимість це дозволяє. Але якщо переносимість низька та дитина не наїдається – потрібно збільшувати обсяг спеціалізованих низькобілкових продуктів. Ці продукти також допомагають у корекції калорійності раціону.

Зараз виробники пропонують величезне різноманіття макаронних виробів, муки для випікання, печива, низькобілкового молока, сирів, ба навіть «ковбасних виробів», але не треба поспішати все це купувати для маленької дитини.

Почніть з використання муки для приготування оладків, млинців. Додайте низькобілкову вермішель до супу, спробуйте спекти печиво та хліб. Згодом об’єм цих продуктів може збільшуватися, але дуже захоплюватися ними не варто.

Подивившись склад спеціальних низькобілкових каш і макаронних виробів, бачимо різного роду крохмалі – кукурудзяний, пшеничний, картопляний і т. д. Крохмаль – це практично чисті вуглеводи, що засвоюються значно швидше, ніж поживні речовини з овочів, і відкладаються зайвим жиром.

Всі діти мають різну швидкість метаболізму, і одній дитині додаткова калорійність дуже потрібна, а у іншої – відразу ж позначиться зайвою вагою. Тому порада – треба орієнтуватися на індивідуальні потреби дитини.