Як навчити дитину основам дієти?

Порада перша і найголовніша: ніколи не кажіть дитині, що вона хвора. 
Ваша дитина особлива, але ставлення до неї як до хворої не додасть їй здоров’я. Розкажіть дитині, що всі люди різні. Хтось їсть м’ясо, а хтось не їсть, комусь можна молоко, а комусь ні, хтось їсть цукерки, а комусь не можна їх їсти. Всі люди особливі. Приведіть приклади: кішка їсть м’ясо, а корова – траву. Корову не можна годувати м’ясом, її організм не впорається і вона від цього захворіє. Так і в людей. Твій організм не впорається з цими продуктами, і якщо ти їх будеш їсти, то можеш захворіти. Подивися, як багато є іншого смачного!

Намагайтеся розповідати малюку, наскільки корисна для нього його їжа.
Намагайтеся урізноманітнити меню, готуйте різні страви, гарно їх прикрашайте. Розповідайте про користь різних овочів і фруктів. Малюк ніколи не буде почувати себе скривдженим.

Навчіть дитину відмовлятися від запропонованих страв.
Наприклад, їй пропонують печиво. Дитина має подякувати і відповісти, що їй таке печиво їсти не можна, у неї є своє печиво, котре їй можна. Зараз багато людей вже знають про безглютенову дієту, про різного роду харчові алергії і нікого ця відповідь особливо не здивує.

Вчить дитину критеріям вибору продуктів і заміни одних на інші в разі необхідності.
Якщо їй пропонують цукерку і яблуко, порадьте взяти яблуко, а від цукерки відмовитися. Поясніть дитині, що в яблуці набагато більше користі. Обов’язково беріть дитину в магазин, пояснюйте, які продукти ви купуєте для неї і чому. Готуйте разом з дитиною, сервіруйте разом страви – все це прищепить дитині навички самостійного харчування.

Читайте статті, книги, дивіться телепередачі про здорове харчування.
Здорове харчування засноване на споживанні овочів і фруктів, а це якраз і складає основу харчування вашої дитини. І швидше за все, після перегляду телепередач або читання статей з дієтології, у вас теж може виникнути бажання відмовитися від шкідливої для здоров’я їжі, і ви почнете віддавати перевагу овочам та фруктам в більшій мірі, ніж до цього. Все це, безумовно, піде вашій родині тільки на користь.

Годуйте дитину часто, але маленькими порціями.
Не слід давати дитині занадто великі порції, тому що від цього у неї може зникнути бажання їсти. Але недостатня кількість прийомів їжі може стати причиною голоду. Дитина може потай з’їсти продукт, заборонений в дієті, а це може негативно відбитися на рівні фенілаланіну.

Навчіть дитину зважувати лікувальну суміш,
Продукти для приготування страв, запам’ятовувати, що з’їла протягом дня, а, по можливості, записувати і приблизно підраховувати білок. Коли дитина підросте, то контролювати її стає важче. Обов´язково домовтеся, якщо  дитина щось з´їла самостійно, то обгортку від цього продукту вона принесе додому і віддасть вам.

Розкажіть, що необхідно регулярно здавати кров на аналіз,
щоб визначити, чи правильно дитина харчується. Налаштуйте дитину на позитив, коли будете брати у неї кров, перетворіть це в свого роду гру, де спочатку малюк буде пацієнтом, а потім дозвольте йому «полікувати» вас. І, оскільки, спілкуватися з лікарями вашому малюкові, можливо, доведеться набагато частіше, ніж іншим дітям, постарайтеся, як би це не було складно, навчити дитину спокійно ставитися до людей у білих халатах.

Ви самі повинні зрозуміти, що чим раніше ви прищепите дитині відповідальність за власне здоров’я, тим простіше їй буде справлятися з дієтою в підлітковому та дорослому віці. Звичайно, ваша дитина до шкільного віку вже має чітко усвідомлювати небезпеку заборонених продуктів, вплив високих рівнів фенілаланіну на ЦНС.