Забезпечення лікувальними амінокислотними сумішами

За законодавством України діти з фенілкетонурією забезпечуються лікарськими амінокислотними сумішами безкоштовно, з моменту встановлення діагнозу до повних трьох років за рахунок державного бюджету.

Після трьох років забезпеченням дитини лікувальним харчуванням займається обласне або міське управління охорони здоров’я. Закупівля препаратів здійснюється на тендерній основі за рахунок місцевих бюджетів.

Для того, щоб перехід з одного джерела фінансуванні на інше не позначився на забезпеченні дитини лікувальною сумішшю, рекомендуємо подбати про це заздалегідь. Спитайте вашого лікаря, як відбувається перехід.

Якщо лікар сам подає відомості про дитину та місцеві органи влади ухвалюють програми лікування автоматично на основі наданої інформації (зазвичай, так відбувається у великих містах, де є програми забезпечення орфанних хворих), тоді вам можна не хвилюватися.

Там, де хворих мало – треба потурбуватися про те, щоб місцева влада не «забула» виділити гроші на закупівлю АКС. Тому радимо скористатися нашою інструкцією, що міститься у наступній статті.