Інструкція батькам для отримання АКС

Розпишемо покроково дії, які необхідно виконати, щоб отримувати суміш дітям після 3 років і дорослим з фенілкетонурією.

  1. Не чекаючи виконання 3-х років (допустимо в 2020 році дитині 2 роки, а 3 виповниться в 2021 році), необхідно отримати у генетика довідку-розрахунок з зазначенням річної кількості необхідної суміші. Врахуйте, вам закуплять тільки той препарат, який буде вказано в довідці! Тому просіть генетика дати розрахунок на вашу АКС або аналогічні інших виробників на випадок, якщо не буде потрібної.Якщо у вашої дитини або у вас, дорослого, є протипоказання на якийсь вид суміші, то це повинно бути задокументовано в медкарті. Тоді необхідно запастися довідкою від лікаря і проконтролювати, щоб цей препарат генетик в свій розрахунок не вписав.
  1. З довідкой-розрахунком річної потреби суміші, з її ксерокопією, з копіями необхідних документів – зазвичай це копії паспорта, свідоцтва про народження дитини, копії пенсійного посвідчення (можуть зажадати ще якісь копії), необхідно попрямувати до місцевого відділу охорони здоров’я.
    У великих містах це ДОЗ (Департамент охорони здоров’я), в містах районного значення – райздороввідділ. Іноді вони перебувають при районних лікарнях. Вам треба з’ясувати це у вас за місцем проживання.Йдіть на прийом з копіями всіх документів та їх оригіналами. Всі заяви завжди пишіть у 2-ох примірниках. Тобто не просто відносите і віддає копії документів, а пишете необхідну заяву або супровідний лист, зазвичай, як представник своєї дитини в двох примірниках.

    На своєму екземплярі просіть/ вимагаєте поставити відмітку про отримання заяви та документів з датою їх отримання. Берете контактні дані і з’ясовуєте, як довго ваша заява буде розглядатися. Зазвичай на цьому етапі вам починають розповідати, що у них на вас немає грошей. Не звертайте увагу на це. Щоб гроші на закупівлю суміші у них з’явилися, треба, щоб мати гроші виділила місцева влада.

  1. Ось на цьому етапі, якщо відділ охорони здоров’я дає вам письмову відмову в придбанні суміші або, не чекаючи письмової відповіді, для підстраховки, необхідно донести інформацію про те, що вам потрібні кошти до місцевої влади. Тому берїть копії всіх документів, що подавали до відділу охорони здоров’я, копії законів України і постанов КМУ про забезпечення вас АКС за рахунок місцевих бюджетів.

Озброївшись законодавчою базою, йдете до місцевих органів влади і інформуєте їх про необхідність виділення ними коштів на закупівлю суміші для вашої дитини або вас. Швидше за все, вам знову скажуть, що грошей в бюджеті немає, тому знову пишіть два примірника заяви, прикладайте копії ваших документів і залишацте там на розгляд.

Ваше завдання, щоб на депутатської сесії, де будуть розглядати бюджет на наступний фінансовий рік, заклали в проект бюджету витрати на придбання суміші. Тому для дітей, яким в даному році виповнилося два роки, необхідно подбати, щоб суміш видавали і далі, тоді коли виповниться три і дитини знімуть з забезпечення з коштів держбюджету.

Якщо ж вам відмовляють, то треба скаржитися в усі інстанції! На якомусь етапі місцеві органи зрозуміють, що придбати вам суміш корисніше для їх власного здоров’я, ніж постійно відписуватися від різних органів і інстанцій з вашого питання.

Всі законодавчі акти можна знайти в наступній статті.