Чому рівень фенілаланіну зростає?

Основна причина підвищення рівня фенілаланіну – це похибки в розрахунку дієти, тобто кількість натурального білку є надмірною. Але можуть бути і інші причини.

  • Похибка ваг. Якщо годуєте малюка адаптованою молочною сумішшю, дуже важливо переконатись, що ваги працюють вірно. Краще одразу зважити всю денну норму, а потім ділити її на частини. Справа в тому, що ваги можуть мати досить велику похибку, яка накопичується кожного разу, коли ви зважуєте суміш на одне годування. Тому рекомендуємо відважувати добову порцію суміші за один раз.
  • Збільшення рівня фенілаланіну може бути викликане не лише надмірним, а й недостатнім надходженням фенілаланіну з їжею. Організм дитини починає переробляти власні білки, внаслідок чого вивільнюється фенілаланін (так званий катаболізм білків). Важливим сигналом для вас повинне бути тривале зниження рівня фенілаланіну нижче 0,7 мг%. Це означає, що організм має нестачу фенілаланіну для формування власних білкових молекул. Слід негайно збільшити кількість натурального білку. Нижньою межею надходження фенілаланіну вважається 90-100 мг на добу, лікарі рекомендують не знижувати добове споживання природнього білку менше 100-120 мг ФА.
  • Недостатня калорійність. Якщо дієта розрахована так, що калорійність менша за потрібну, то організм дитини не одержує достатню кількість енергії для формування власних білкових молекул. Замість метаболічного процесу (синтезу) починається катаболічний (розпад), що призводить до вивільнення фенілаланіну та підвищення його рівня.
  • Невірне приймання амінокислотної суміші: недостатня кількість білку з суміші, надто великі перерви між прийманням амінокислотної суміші (оптимальний інтервал 2-4 години), приймання неповного об’єму амінокислотної суміші.
  • Інфекційний чи запальний процес, нервовий стрес, у малюків – процес прорізування зубів. Будь-яке запалення, навіть прорізування зубів, може призвести до збільшення рівня фенілаланіну.

Слідкуйте за тим, щоб калорійність відповідала віковим потребам, за необхідністю збільшуйте калорійність за рахунок вуглеводів – малобілкових продуктів (макарони, хліб) та жирів (рослинні олії, сало, жирна сметана). Для цього також застосовують енергетичні суміші.