Чи можна розширити дієту підлітка?

Дуже часто доводиться стикатися з тим, що батьки самі намагаються розширити раціон підлітка, сподіваючись на те, що фенілаланін вже не такий небезпечний. Пам’ятайте, що і в підлітковому віці високі рівні фенілаланіну продовжують здійснювати токсичну дію на мозок. Дитині важко зосередитися, важко запам’ятовувати матеріал, вона стає дратівливою, нервовою, агресивною. Невже ви готові платити таку ціну за зайву з’їдену булочку?

Вам треба насторожитися, якщо:

  • дитина погано себе почуває (пригнічена) або не може ясно мислити
  • знижена швидкість реакції
  • виглядає похмурою, сумною, хворобливою або сердитою
  • не може зосередитися, погляд не фіксується на обличчі співрозмовника.

Все це ознаки підвищення рівня ФА. Поговоріть з дитиною і з’ясуйте причини – чи відбулося порушення дієти поза домом, або ви занадто розширили раціон. І хоча в деяких джерелах допускається рівень ФА в підлітковому віці до 10 мг% , намагайтеся не допускати рівень ФА вище 6 мг% – так дитині простіше буде справлятися з розумовим навантаженням. Не пропускайте прийом амінокислотних сумішей, не намагайтеся знизити обсяг споживання – все це може привести до різноманітних порушень.

Допустимі рівні фенілаланіну в любому віці 2-6 мг%. І саме при такому рівні ФА в крові ваша дитина може добре справлятися зі шкільною програмою.

Пам’ятайте, що тривале підвищення рівня ФА всього на 100 μmol/L (1,7 мг%) призводить згодом до падіння коефіцієнта інтелекту IQ на чотири пункти.