Встановлення інвалідності та отримання соціальної допомоги

При встановленні діагнозу Фенілкетонурія батьки можуть оформити інвалідність, що дає право користатися всіма пільгами, що передбачено Законом України. Зокрема, отримання щомісячної державної соціально допомоги на дітей-інвалідів до 18 років, безкоштовних ліків, засобів реабілітації, безкоштовного проїзду в міському транспорті, санаторно-курортного лікування та інших пільг. Працюючі мами мають право на щорічну додаткову оплачувану відпустку у 10 календарних днів. Також інвалідність дитини дає право дострокового виходу на пенсію у віці 50 років за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Для наших дітей, що мають статус дітей з інвалідністю, складається Індивідуальна програма реабілітації (ІПР). В Соцзабезпеченні є книжка-каталог, в якій є перелік різних засобів реабілітації. Можна записати в ІПР звичайну дитячу сидячу коляску, шведську стінку або ортопедичне взуття, і отримати безкоштовно.

Після 18 років є можливість подовжити інвалідність на основі Постанови КМУ від 21 січня 2015 №10  “Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення рядок повторного огляду”.

Згідно цієї Постанови, орфанні хворі мають право на отримання групи інвалідності III без призначення повторного огляду. Группу ІІ можна отримати за іншими супутніми захворюваннями або на термін навчання у вищому учбовому закладі, але тоді треба проходити комісію щорічно.